Abiks
Üldine
Sertifikaadid
Korduma Kippuvad Küsimused
Juhendid
Abi videod
Soovitused
Veesoojendi ostjale
Seinakatla ostjale
Kondensaatkatla ostjale
Maasoojuspumba ostjale
Õhksoojuspumba ostjale
Solar/Päike ostjale
Tööpõhimõte
Soojuspumba animatsioon
Solar süsteemi animatsioon
 

  Mis tüüpi gaasiseade mul on?
Garantiitalongile kirjutatud esimene rida, samuti on iga seadme alla sissepoole serva kleebitud silt kõigi tehniliste andmetega.

Katel ei tööta, vilgub ohukolmnurk.
Katel on mingi vea tõttu seiskunud. Vilkumissageduse järgi on võimalik teada saada vea põhjus. Taaskäivitamine toimub ohukolmnurgale vajutamisega, tuleb vajutada vähemalt 3 sekundit. Peale seda toimub uus käivitus. Tavaliselt jääb katel tööle. Kui viga ei kõrvaldu, helista telefonil 5272262

Katel ei tööta, vilgub ohukolmnurk, numbritabloo vilgub.
Katel on mingi vea tõttu seiskunud. Numbritablool oleva koodi järgi saab teada katla vea. Taaskäivitamine toimub ohukolmnurgale vajutamisega, tuleb vajutada vähemalt 3 sekundit. Peale seda toimub uus käivitus. Kui numbritablool on mingi number, on katel käivitunud. Kui viga ei kõrvaldu, helista telefonil 5272262.

Õhtul hilja saab soe vesi otsa - boileriga katel.
Soojavee tegemine toimub tehasepoolt sisestatud programmi järgi kella 5.00 kuni 22.00 . Peale kella 22.00 on kasutada boileritäis sooja vett, uus soojavee tegemine algab kell 5.00 . Vastavat programmi saab muuta kella paremast kanalist.

Aegajalt lülitub katel välja, põleb ohukolmnurk.
Viga elektris, katla elektrisisendis: L – faas, N – null. Kui on vastupidi – panna õigesti, kui nulli ei ole vaja paigaldada erldustrafo. Helista telefonil 5272262

Eurostar katla soojavee temperatuur ei tõuse üle 40 kraadi, vahepeal tuleb külma vett.
Viga elektris, katla elektrisisendis: L – faas, N – null. Vanalinnas on piirkondi kus on kasutusel elekter, kus nulli ei ole. Selle vea saab kõrvaldada eraldustrafo paigaldamisega. Helista telefonil 5272262

Peale 5 – 10 minutilist soojavee tarbimist hakkab katel mühisema ja lülitub välja. Kustub pilootleek.
Tarbevee soojusvaheti pindadele on tekkinud katlakivi, ei anna edasi soojust tarbeveele. Soojusvaheti on tarvis läbi pesta happelahusega. Pea nõu tehnikuga, kes omab vastavat pesuseadet. Helista telefonil 5272262

Katlas kaob veerõhk, lisan vett, manomeeter näitab 1 bar. Vee soojenedes tõuseb vee rõhk 3 barini, rakendub kaitseklapp, jahtudes vee rõhk jälle 0 bari.
Paisupaagist on kadunud eelrõhk. Seda saab mõõta siis kui katla rõhk on 0 bari. Vesi soojenedes paisub ja kui paisupaagis ei ole eelrõhku, siis veesurve tõuseb, vee jahtumisel veerõhk langeb. On vaja pumbata paisupaaki eelrõhk. Helistada telefonil 5272262.

Veesoojendi väike leek ei sütti nupule vajutamisel esimese korraga.
Tuleb all hoida gaasiavamise nuppu natuke aega (u.30 sek) ja vajutada mitu korda sädeme nuppu. Kui ikka ei sütti ja viimasest hooldusest on möödas üle aasta helistada telefonil 5272262.

Kraanist tuleb leiget vett, Veesoojendi leegi värvus kollane, veesoojendi all on näha väikeseid tahmatükke.
Leek on hakanud tahmama, põlemisõhu avad on tolmu täis, soojusvaheti on tahmane. Helista telefonil 5272262.

Veesoojendajal vilgub punane tuli, aga sooja vett teeb
Punase tule vilkumine näitab, et patareid vajavad vahetamist. Patareide vahetamiseks avada alt vasakust nurgast nupule vajutades patareide karp ja vahetada parareid. Sobivad suured ümmargused taskulambi patareid.

Patarei süütega veesoojendi süttimine võtab kaua aega (sooja vett tuleb kaua oodata)
On vaja vahetada patareid. Patareide vahetamiseks avada alt vasakust nurgast nupule vajutades patareide karp ja vahetage parareid. Sobivad suured ümmargused taskulambi patareid.

Patareidega veesoojendi ei tee sooja vett, väike leek põleb aga suur leek ei sütti.
Leegi äratundmiselektrood must, juhtplokk ei tunne ära väikese leegi põlemist ja ei süüta suurt leeki. Veesoojendi vajab hooldust. Helista telefonil 5272262

Mis juhtub kui elektrit ei ole?
Elektri saabumisel lülitub katel ise tööle, kõik programmid säilivad. Kui elektri katkestus on pikem kui 12 tundi on vaja katlad, mis on varustatud automaatikaga, programmeerida uuesti.

Kas veesoojendi või katla võib paigaldada kappi?
Võib küll, kuid on vaja vaadata seadme juhendis olevaid nõudeid.

Millal ja kuidas ma pean katla suveks välja lülitama.
Kui katlale on paigaldatud välistemperatuurianduriga kütteautomaatika või toatemperatuuri automaatika siis teeb selle lülituse automaatika., muidu tuleb keerata küttetermostaadi nupp vasakpoolsesse asendisse (päikesevari).

Teenused:Lahendused:Kontakt
• www.gaspre.ee © 2015 •