Gaasiküte
Veesoojendid
Minimaxx
Seinakatlad
Immergas
CeraclassSmart
CeraclassExcellence
Kondensaatkatlad
Immergas Victrix Uudis!
CerapurSMART
CerapurCOMFORT
CerasmartMODUL
CerasmartMODUL-Solar
CerapurMAXX
Infrapunaküte
Helendavad kiirgurid
Torukiirgurid
 

 
     
  26. augustil 2015 jõustub Euroopa Liidu nn. ökodisaini direktiiv, mis muudab seni kehtinud korda kütteseadmete valdkonnas. Kuni 70 kW võimsusega kütteseadmed peavad vastama uutele energiatõhususe nõuetele. Katelde ja küttesüsteemide markeerimine hakkab sarnanema muude kodumasinate markeeringule.

Gaasikatelde valdajatele on esimene tähtsaim muudatus see, et kuna enamik tavakatlaid ei vasta uutele tõhususnormidele, siis nende tarne Euroliidu liikmesriikidele lõpetatakse. See puudutab kõiki tänaseid nn. “turbo” seinakatlaid ning kõiki katlaid, mis sooja tarbevee kütsid eraldiseisvasse mahutisse (boilerisse). Endiselt on lubatud kasutada korstnaühendusega ja läbivoolul sooja vett tootvaid katlaid, mille ringluspump on asendatud moduleeriva pumbaga. Enamuse katelde asenduseks tuleb kasutada kondensaatkatlaid, mille kasutegur on tavakatlast kõrgem.

Kodukatelde valdajatele tähendab see, et katlad maksavad kolmandiku võrra rohkem ning katlaasendused on keerulisemad ja kallimad, sest suitsukäigud tuleb ümber teha ja peab leidma võimaluse kondensvee äravooluks. Kondensaatkatelde kasutegurid on küll kõrgemad kui tavakateldel, kuid nende igaaastane hooldus on kohustuslik. Selle vahelejätmine võib põhjustada terve soojusploki ummistumise ja riknemise.

Siit tulenevalt – kõik gaasikatelde valdajad, kelle katel on üle 10 aasta vana, peaksid mõtlema, kas tuleks praegu tavakatel asendada uue analoogsega ja lükata probleem veel 10 aastat edasi või mitte seda teha. Neil, kes on juba mõelnud kondensaatkatlale pole kiiret – muid variante tulevikus nagunii ei ole.

Vt. lisaks www.junkers.ee


Simmo Paomets
Gaspre tehniline juht

 

   
 
 
     

 

Teenused:Lahendused:Kontakt
• www.gaspre.ee © 2015 •