Gaasiküte
Veesoojendid
Minimaxx
Seinakatlad
Immergas
CeraclassSmart
CeraclassExcellence
Kondensaatkatlad
Immergas Victrix Uudis!
CerapurSMART
CerapurCOMFORT
CerasmartMODUL
CerasmartMODUL-Solar
CerapurMAXX
Infrapunaküte
Helendavad kiirgurid
Torukiirgurid
 

 

Keraamiline infrapunaküte on sobilik ja säästlik kütteviis erinevate tootmisruumide ja ka näiteks kohvikute kütmiseks.
Infrapunakütteseadmed ei küta mitte õhku, vaid kiirgust neelavaid objekte ja inimesi. Kui te seisate infrapunakütteseadme all, siis on teil soe olenemata sellest, milline on teid ümbritseva õhu temperatuur.
Parim näide infrapunaküttest on Päike - kui välistemperatuur on 21C, on päikese käes lausa palav, varjus 21C enam nii soe ei ole - kui juhtute olema varjus ja vihma käes, võib see tunduda juba külm.

Infrapunaküte ongi väga sarnane päikese "tööpõhimõttele" st. infrapuna lained kanduvad läbi õhu peaaegu kaduteta ja muunduvad soojuseks, neeldudes ümbritsevatel pindadel, vastavalt pinnaomadustele. Need pinnad muutuvad siis omakorda küttekehadeks, mis järel hakkab soojenema ülejäänud ruum, selles olev õhk.

Gaasil töötavad infrapunaseadmed jagunevad kaheks:

1) Keraamilised infrapunakiirgurid, mille puhul suunatakse gaas läbi keraamilises plaadis asuvate tuhandete väikeste avauste. Põlemine toimub plaadi pinnal, kus tekib kiirgussoojus umbes ca.950 C.

+ hääletu
+ kõrge kasutegur
- madal tuleohutuse klass ja tundlik õhu reostatusele


2)Torukiirgurites põleb gaas metalltoru sees. Metalltoru kuumeneb, toru välispind kiirgab infrapunast soojuskiirgust, mis siis kütavad ruumis asuvaid pindu ja objekte.

+ madalam paigalduskõrgus
+ kõrgem tuleohutuse klass
- ventilaatori tekitatud müra


Teenused:Lahendused:Kontakt
• www.gaspre.ee © 2015 •